Haber

Bornova engelleri kaldırıyor

Engelsiz Engelsiz Bornova için eğitimler başladı

Bornova Belediyesi, manasız ulaşımı olan Bornova için yeni bir çalışma başlattı. Bornova Belediye Başkanı İduğ’un himayelerinde, engelli ve özel gereksinimli bireylere yönelik hizmet kalitesinin artırılması, çeşitlendirilmesi ve herkes için erişilebilir bir Bornova oluşturulması çalışmaları çerçevesinde belediye çalışanlarına özel eğitim çalışması gerçekleştirildi. Engelli Bakımı, Rehabilitasyon ve Bağlantı ve Erişilebilirlik Uzmanı Adem Kuyumcu, “Engelli ve Yaşlı Bireylere Yönelik Hizmetler Kapsamında Erişilebilirlik ve İletişim” başlıklı 2 günlük eğitimde Bornova için belirlenen yol haritası hakkında bilgi verdi.

Engelli bireylere sunulan hizmetlerin artırılması ve engelsiz ulaşılabilir bir şehir olması amacıyla başlatılan çalışmanın amacı, engelli bireylerin daha konforlu hizmetlere kavuşmasını sağlamaktır. Engellilerin karşılaştığı sorunlar ve çözüm yolları hakkında bilgi veren Adem Kuyumcu, herkes için erişilebilir mimari, engellilerle doğru iletişim kurma yolları ve hayata eşit, adil ve bağımsız katılımları hakkında bilgiler verdi. Kuyumcu, engelliliğe hak temelli yaklaşımın nasıl olacağından, doğru iletişimin değerinden, doğru sanılan yanlışlar ve ulaşılabilir şehir konusunda yapılması gerekenlerden bahsetti. Eğitimlere işaret dili tercümanı da katıldı.

Bariyerli Bornova

  Bornova Belediyesi’nin her bireye eşit hizmet verdiğini belirten Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “İlçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerinden tam anlamıyla yararlanmasını ve belediyemizin hizmetlerinden yararlanmasını istiyoruz. Bu noktada öncelikle çalışma arkadaşlarımızı bilinçlendirmek istedik. Amacımız engelsiz erişilebilir bir Bornova yaratmak” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

turgutlu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu