Teknoloji

Aveum’un Ölümsüzleri Geliştiricisinden Açıklama

 
Hemen hemen hepiniz büyü ve aksiyon odaklı Immortals of Aveum oyununu biliyorsunuzdur. Çıktığında büyük ses getirmesi beklenen ancak ne yazık ki beklentileri karşılayamayan bir yapım diyebiliriz. Oyun, 22 Ağustos’ta PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC platformları için yayınlandı. Metacritic puanı 70 olarak görünüyor. Dolayısıyla normal bir incelemeye ve puana sahip olduğunu söyleyebiliriz.
 
Immortals of Aveum’un satışları düşük
 
 
 
Bu noktada Ascendant Studios’tan bir geliştirici, oyuna harcanan 125 milyon doların gerçekten gereksiz olduğunu vurguluyor. İçinde bulunduğumuz dönemde geliştirici grubun neredeyse yarısının işten çıkarıldığı ve bunun da oyunun satışlarının zayıf olmasından kaynaklandığı aktarılıyor. Adını vermek istemeyen bu geliştirici, mevcut üretimde büyük bir hayal kırıklığı yaşandığını belirtiyor ve çarpıcı açıklamalarda bulunuyor. Ancak bu şahsın açıklamaları sadece bunlarla sınırlı değil.
 
Adını vermek istemeyen işçi, yakın zamanda IGN ile hazırladığı bir raporda şunları ifade etti: “Immortals of Aveum için bu yüksek maliyet oldukça gereksiz. Elbette geliştirme ekibinde gerçekten büyük yeteneklere sahip insanlar var. Ancak günümüzde yüksek bütçeli, tek oyunculu bir nişancı oyunu yapma fikri gerçekten berbat. Özellikle Unreal Engine 5 motoruyla yapıldığında işler daha da kötüleşebiliyor. Bunun inşaat maliyetleri şişirilmiş ve uzun süren bir proje olduğunu söyleyebiliriz.”
 

Nitekim oyun sektörünün haber kaynaklarından biri olan VGC, söz konusu oyun için “Pek mükemmele ulaşmayan, ümit verici bir başlangıç” şeklinde ifadeler kullanıyor. Satışları düşük olan Immortals of Aveum şu anda yüzde 60 indirimle toplam 24 dolara satılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu