Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan İmamoğlu’nu üstü kapalı eleştirdi: Belediye başkanı gösteriş yapıyor

Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı HKG’nin 29 yaşındaki Kadir İstekli ile 6 yaşında nikah masasına oturmasına ilişkin hazırlanan iddianame kabul edilirken, gözaltına alınan 2 zanlı bugün tutuklandı.

ERDOĞAN’DAN KILIÇDAROĞLU’YA TEPKİ

Türkiye’nin günlerdir konuşulan olayı Türkmenistan’dan dönüşünde değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuya ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi.

“ŞU ANDA PARTİSİ TACİZLERLE KAYNAŞIYOR”

Erdoğan, “Şimdi bu konuda bile Sayın Kılıçdaroğlu bir şeyler söylüyor. Kılıçdaroğlu bu bahislere biraz merhamet gösterse önce kendi partisi içindeki taciz, tecavüz, yolsuzluğa bir göz atmakta fayda var. Doğru. şimdi kendi partisi kaynıyor, taciz kaynıyor, yani adeta Türkiye’ye geldi, “Örgütünde böyle taciz ve tecavüzün olmadığı bir il yok” dedi.

“SEN BAKIYORSUN, BAZILARI GÖRÜNÜYOR”

Çocuk gelin skandalının ardından İBB’nin Hiranur Vakfı binasını mühürlemesine değinen Erdoğan, “Görüyorsunuz bazıları şov yapıyor. Hatta belediye başkanı ayağa kalkıyor. İşte bu vakfın uzantısı, vakfa gidiyor ve o vakfın kapanması gibi şeylerle şov yapmak.”

İMAMOĞLU’NA VERİLEN CEZADAN HİÇ KONUŞMADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam saatlerinden itibaren kamuoyunda geniş yankı uyandıran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen 2 yıl 7 ay hapis ve siyaset yasağına ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu